Objektiv Nikon NIKKOR 70-300 mm f/4.5-6.3G ED AF-P DX VR černý Vráceno ve 14ti denní lhůtě

Kód: 8800860806 - NIK70300AFPDXVR
Vrácené zboží
Značka: Nikon
10 490 Kč –28 %
Objektiv Nikon NIKKOR 70-300 mm f/4.5-6.3G ED AF-P DX VR černý  Vráceno ve 14ti denní lhůtě
10 490 Kč –28 % 7 550 Kč
Skladem (1 ks)
  • ..Vráceno ve 14ti denní lhůtě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis

Nikon 70-300MM F/4.5-6.3G ED AF-P DX VR

Chystáte se na výlet do přírody a váš základní objektiv svým ohniskovým rozsahem nevyhovuje? Teleobjektiv Nikon nabídne přiblížení tam, kde kratší ohniska základních setových objektivů nestačí. Použít ho můžete na zrcadlovky se snímačem DX a nabídne 4,3 násobný zoom pro přiblížení i hodně vzdálených objektů. 

Teleobjektiv rozšíří možnosti

Velkou výhodou objektivu je implementace optického stabilizátoru Nikon VR II, která umožní fotit bez obav z rozmazaných obrázků i z ruky. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je pak 1,1 metru a nejkratší ohnisko je 70 mm, resp. 105 mm při přepočtu na kinofilm. Naopak nejdelší ohnisko je 300 mm, resp. 450 mm a to už je slušná hodnota. Zvládnete tak díky tomu fotit třeba ptáky na stromech nebo divokou zvěř z patřičné vzdálenosti a přitom v dostatečném bezpečí i kvalitě. Světelnost objektivu je spíše průměrná, ale pro začátečníky, kteří hledají především nízkou cenu dostačující – f/4,5 až 6,3. A pokud jste už se svými schopnostmi dál a rádi byste využili i nějaké filtry pro vylepšení vašich snímků, potěší vás hodnota průměru filtrového závitu – s 58 mm ušetříte při pořízení jakéhokoliv filtru. 

Pro začátečníky i pokročilé – výhody teleobjektivu nejen v přírodě ocení každý nadšený fotograf.

 

Působivé kompozice divoké zvěře

Ať už se vydáte jen do městské ZOO nebo dáte přednost opravdové divočině, výhody teleobjektivu na sebe nenechají dlouho čekat. Sprintující srnka, pilný datel nebo i děti hrající si se psem budete mít v každém okamžiku pod kontrolou. Dokonce i když se rozhodnete místo fotky natočit video, výsledek bude nejen díky tichému automatickému zaostřování působivý.

Každým krokem lepší záběr

Právě zaostřování je s použitím krokového motorku velmi rychlé a to i při potřebě rychle přeostřit na vzdálenější objekt. Je opravdu tichý, takže při "zoomování" během natáčení vás jeho zvuk nebude rušit.

 Nikon umí

Objektiv využijí především majitelé digitálních jednookých zrcadlovek s APS-C senzorem, Nikonem označovaným DX. Uvnitř je mj. jeden optický člen ze skla s nízkým rozptylem světla (ED), který minimalizuje barevné vady. Každý snímek tak bude mít živé barvy, nádherné detaily a špičkový kontrast

Konec rozmazaných snímků

Fotografování v divoké přírodě mnohdy vyžaduje opravdu pevnou ruku a jelikož zvířata dokáží být velmi rychlá, není čas kontrolovat každý snímek a upravovat nastavení, pokud je rozmazaný. Naštěstí Nikon tento objektiv osadil pokročilým systém redukce vibrací VR, se kterým dokážete udržet čas až o 4 EV delší, než obvykle i při nejdelším ohnisku.

 Jednoduché ovládání

Teleobjektiv je i přes své schopnosti stále velice kompaktní, váží jen 415 gramů a tělo o délce 125 mm se vejde i do menší brašny. Na těle přitom nenajdete přepínač mezi manuálním a automatickým ostřením nastavení se totiž provádí přímo v menu zrcadlovky a tak nehrozí, že si ho omylem přepnete při manipulaci zrovna v okamžiku, kdy se to nejméně hodí. Naopak zachovány zůstaly prstence ovládání přiblížení a manuálního ostření.

Specifikace

AF-P DX NIKKOR 70–300 MM F/4,5–6,3G ED VR
Objevte svět superteleobjektivů s tímto objektivem formátu DX se zoomem.

Tento lehký objektiv s dlouhou ohniskovou vzdáleností je praktickým příslušenstvím v případě, že chcete zkoumat tvůrčí možnosti fotografování teleobjektivy. Štíhlá a kompaktní konstrukce objektivu je ideální volbou pro menší digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX1.

Všestranný rozsah ohniskových vzdáleností 70–300 mm poskytuje veškerou potřebnou všestrannost pro získání vynikajících snímků vzdálených akcí, pořízení jedinečných snímků z cest nebo amatérské fotografování zvířat v přírodě. Redukce vibrací Nikon zajišťuje ostré snímky za všech okolností a objektiv rychle a tiše zaostřuje, což je ideální kromě statických snímků rovněž pro záznam videosekvencí.

LEHKÝ OBJEKTIV SE ZOOMEM PRO VYNIKAJÍCÍ FOTOGRAFOVÁNÍ SUPERTELEOBJEKTIVEM
Tento objektiv formátu DX s 4,3× zoomem představuje ideální nástroj bez ohledu na to, jestli jste v oblasti fotografování digitálními jednookými zrcadlovkami nováčky, nebo pouze chcete druhý objektiv pro rozšíření dostupných ohniskových vzdáleností. Vytvářejte působivé kompozice s všestranným rozsahem ohniskových vzdáleností 70–300 mm (ekvivalent u kinofilmu a formátu FX: 105–450 mm), které vám snadno přiblíží každou akci. Užívejte si všestrannost zoomu při fotografování zvířat v přírodě nebo při pořizování snímků hrajících si dětí ve velkém měřítku. A pokud chcete rovněž zaznamenávat videosekvence, tento objektiv s tichým automatickým zaostřováním je velmi dobrou volbou i pro tento účel.

PLYNULÉ A RYCHLÉ AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ: KROKOVÝ MOTOR NIKON
Nový krokový motor Nikon zaručuje rychlé zaostřování objektivu a jeho tichý chod je ideální pro záznam videosekvencí. Při použití zoomu během fotografování lze ihned a s absolutní přesností zaostřit na fotografovaný objekt. Při zaznamenávání stopáže videosekvence umožňuje motor prakticky bezhlučně plynule přeostřovat.

SNÍMKY V KVALITĚ NIKON
Tento objektiv NIKKOR formátu DX je speciálně konstruován pro maximální využití vysokého počtu pixelů digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a pokročilých obrazových snímačů. Jeden optický člen ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) pomáhá minimalizovat barevnou vadu pro získání snímků s vysokým rozlišením, živými barvami, brilantními detaily a perfektním kontrastem.

REDUKCE VIBRACÍ (VR)
Působivý systém redukce vibrací Nikon je konstruován tak, aby umožňoval stabilnější fotografování z ruky, a dovoluje pracovat s časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle2. To znamená, že budete schopni dosáhnout brilantních a nerozmazaných snímků i při fotografování s použitím nejdelší ohniskové vzdálenosti teleobjektivu za nízké hladiny osvětlení. Redukci vibrací můžete zapnout a vypnout pomocí menu fotoaparátu.

ZJEDNODUŠENÉ OVLÁDÁNÍ
Přepnutí mezi automatickým a manuálním zaostřováním se provádí pomocí menu fotoaparátu3. Možnost měnit nastavení zaostřování prostřednictvím menu fotoaparátu namísto přepínačů na tubusu objektivu zamezuje náhodným změnám nastavení v okamžiku, kdy chcete fotografovat.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ohnisková vzdálenost
70–300 mm
Světelnost
f/4,5–6,3
Nejvyšší clonové číslo
f/22–32
Konstrukce objektivu
14 čoček / 10 členů (1 optický člen ze skel ED)
Obrazový úhel
22°50´ – 5°20´
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
1,1 m
Největší měřítko zobrazení
0,22×
Počet lamel clony
7 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu
58 mm
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu)
Cca 72 × 125 mm
Hmotnost
Cca 415 g
Dodávané příslušenství
58mm zaklapávací přední krytka objektivu LC-58, zadní krytka objektivu (bílá)

Doplňkové parametry

Kategorie: Foto audio video
Záruka: 2 roky
Nezařazeno nadpis:
Typ bajonetu: Nikon DX
Typ objektivu: zoom
Min. ohnisková vzdálenost: 70 mm
Max. ohnisková vzdálenost: 300 mm
Světelnost objektivu: 4.5 – 6.3 f/
Optická stabilizace obrazu: ano
Min. clonové číslo: 4.5 f/
Max. clonové číslo: 32 f/
Počet lamel clony: 7
Min. zorný úhel záběru: 22 °
Max. zorný úhel záběru: 5 °
Autofokus: ano
Nejmenší vzdálenost ostření: 110 cm
Průměr závitu filtru: 58 mm
Odolný vůči vodě: ne
Rozměry produktu nadpis:
Šířka: 7.2 cm
Výška: 12.5 cm
Hloubka: 7.2 cm
Hmotnost: 0.415 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: