Datové uložiště (NAS) QNAP TS-251B 2G bílé Vráceno ve 14ti denní lhůtě

Kód: 8800609496 - QNPTS251B2G
Vrácené zboží
Značka: QNAP
9 055 Kč –32 %
Datové uložiště (NAS) QNAP TS-251B 2G bílé  Vráceno ve 14ti denní lhůtě
9 055 Kč –32 % 6 190 Kč 5 116 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
  • ..Vráceno ve 14ti denní lhůtě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis

QNAP TS-251B 2G je výborný způsob pro zabezpečené ukládání vašich cenných dat, přístup k nim odkudkoli potřebujete a zároveň i multimediální zábavu. Je vybaven slotem PCIe přinášejícím možnost flexibilního rozšíření funkcí a potenciálních aplikací.

Například instalací bezdrátové síťové karty (jako je QNAP QWA-AC2600) uděláte z úložiště TS-251B bezdrátový přístupový bod, abyste mohli bezdrátově streamovat multimédia po celém domě. Možností máte ale mnohem více. NAS kromě toho podporuje i hardwarové šifrování a překódování s duálními kanály H.264 pro sledování multimédií z NAS v nejvyšší kvalitě napříč nejrůznějšími zařízeními.

Pro dokonalou kontrolu všech vašich dat!

Dvoujádrový procesor Intel Celeron J3355 a hardwarové šifrování AES-NI

Sílu dodává NAS dvoujádrový procesor Intel Celeron J3355 společně s pamětí 2 GB DDR3L RAM. V kombinaci s Gigabit LAN portem a disky SATA 6 Gb/s se můžete těšit na vysoký výkon a rychlosti až 672 MB/s čtení/zápisu. K dispozici je i hardwarové akcelerované šifrování Intel AES-NI pro plné svazky NAS i sdílené složky, které posouvá výkon systému při udržení špičkové bezpečnosti všech vašich důležitých dat.

Slot PCIe

V portfoliu úložiště je rozšiřující slot PCIe s velkými možnostmi rozšíření funkcí NAS. Instalací karty QNAP QM2 můžete vytvořit M.2 SSD cache/připojení 10GbE a spolu s úložištěm s automatickým vrstvením Qtier tak dojde k výraznému navýšení výkonu celé sestavy. Stejně tak lze využít TS-251B pro bezdrátový přístupový bod instalací kompatibilní bezdrátové síťové karty pro bezdrátovou streamovací síť médií. Můžete také zrychlit USB připojení skrze TS-251B a instalaci karty USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s).

Individualizovaná privátní bezdrátová síť

Instalace QWA-AC2600 spolu s aplikací WirelessAP Station vytvoří z úložiště NAS výkonný bezdrátový přístupový bod, k němuž je možné připojit se z mnoha přístrojů. Navíc QWA-AC2600 může posloužit také k rozšíření dosahu bezdrátové sítě. V kombinaci s užitečnými nástroji (včetně DHCP a NAT) aplikace Síťový a virtuální přepínač lze zajistíte privátní, rychlé a bezpečné připojení s nízkou latencí doma i na pracovišti.

10GbE přepínač

Díky neřízeným přepínačům QNAP 10GbE/NBASE-T můžete okamžitě vylepšit síťové prostředí za rozumnou cenu. Zásluhou 10GbE sítě se pak lze těšit na rychlé přenosové rychlosti a provádět úkony náročné na šířku pásma, mezi něž patří například virtualizace, a poskytnout tak současný přístup k velkým souborům na NAS v reálném čase s větším počtem pracovních stanic (oceníte to například pro úpravy videí a multimédií). Pro vysokorychlostní prostředí LAN QNAP poskytuje síťovou rozšiřovací kartu 10GbE PCIe pro TS-251B a počítače s Windows/Linux.

4K v reálném čase

Tento model má grafickou kartu Intel HD Graphics s dvoukanálovým hardwarovým šifrováním a překódováním 4K H.264 v reálném čase. Ve zkratce vám umožní konvertovat videa do univerzálních formátů souborů kompatibilních s různými zařízeními. Multimédia tak lze sledovat v kvalitě 4K@30FPS na HDTV přes HDMI, případně prostřednictvím Plex Media Server pro streamování mediálních souborů na mobilní zařízení a mediální streamovací zařízení (včetně DLNA, Roku, Apple TV, Amazon Fire TV a Chromecast). Dokoupit lze i dálkový ovladač RM-IR004 prodávaný samostatně a nastavit jej tlačítkem QButton pro ještě snadnější ovládání.


Multimediální aplikace

QNAP přináší plejádu multimediálních aplikací, které vám usnadní manipulaci s fotografiemi, hudbou i videem.

Cinema28

Tuto aplikaci využijete pro správu veškerých multimediálních souborů, když je zvládne streamovat na jakékoli připojené zařízení v síti.


QVHelper

QVHelper je nástroj pro streamování mediálních souborů a seznamů hudebních stop z NAS do přehrávače VLC Player.


Qmedia

S Qmedia lze snadno streamovat hudbu, fotografie a videa na Android TV a set-top boxy.


Video HD

Tento bezplatný doplněk KODI spojuje možnosti KODI streamování a dekódování vide, přičemž podporuje funkci Video Station.

Ochrana důležitých dat snímky

Snímky se starají o ochranu vašich dat prostřednictvím úplného záznamu stavu a metadat systému NAS. Když tak dojde k nezáměrnému odstranění/změně souboru, případně je systém napaden ransomwarem, snímky umožní rychlou obnovu souborů do bezproblémového (dřívějšího) stavu. Snímky QNAP na základě bloků sledují jen změněná data, čímž šetří prostor úložiště, ale také napomáhají výraznému zkrácení doby nutné pro zálohování a obnovení dat. Podporováno je až 1 024 snímků na úložiště NAS a až 256 snímků na svazek nebo jednotku LUN.

Jednotná oznámení

Systém QTS 4.3.5 zajistí zabezpečení dat, a to i díky novému Centru oznámení, jehož součástí jsou systémové protokoly a oznámení seskupené do jediné aplikace. Stejně tak  vám pomůže i funkce Security Counselor ověřující slabá místa a doporučující užitečné tipy k lepšímu zabezpečení.


IFTTT Agent

IFTTT Agent je nástroj propojující webovou službu automatizace IFTTT (If This Then That) pro možnost vytvořit téměř neomezený počet zautomatizovaných pracovních postupů. Jediné, co musíte, je spárovat účet IFTTT s modelem TS-251B a nastavit spouštěče a akce. Například spouštěč na možnost „Jakákoli nová fotografie na telefonu“ a akci „Nahrát fotografii do QNAP NAS“, načež budou veškeré fotografie vyfocené vaším smartphonem automaticky nahrány na NAS.

Pro ještě vyšší produktivitu

QTS je operační systém zakládající si na aplikacích. Přináší intuitivní prostředí pro zálohování souborů, správu, hledání a ještě více. File Station například umožní zobrazovat a spravovat soubory z úložiště NAS a většího počtu úložných zařízení, zatímco OCR Converter je zde pro extrahování textu z obrázků a Qfiling automatizuje organizaci souborů. Nakonec Qsirch umožní rychlejší práci se soubory díky svižnějšímu vyhledávání.


Vícebodové zálohování, přístup a synchronizace souborů

NAS centrálně ukládá data a soubory a podporuje protokoly SMB/CIFS, AFP a NFS pro sdílení souborů na zařízeních s Windows, Mac a Linux/UNIX. Doplněný o Qsync, což je nástroj tvořící z NAS bezpečné, vysokokapacitní datové centrum pro synchronizaci souborů, jakýkoli nahraný soubor bude ihned k dispozici všem propojeným zařízením, mezi něž mohou patřit PC, notebooky i mobily či tablety. Hybrid Backup Sync navíc umožní jednoduše zálohovat a synchronizovat data z TS-251B na jiné úložiště NAS od QNAP, vzdálené servery nebo cloudová úložiště pro snadné zotavení po havárii.


QVR Pro

QVR Pro je nástroj řešení provozu, s nímž vytvoříte vyhrazený, nezávislý prostor úložiště pro kamerové data a umožní využívat výhod škálovatelného úložiště. Díky této aplikaci bude správa kamer, přiřazování prostoru úložiště, sledování živých záznamů kamer a přehrávání ještě snadnější. S pomocí programu QUSBCam2 pak lze využívat webové kamery s USB jako síťové kamery a vzdáleně monitorovat kanály dozoru s mobilní aplikací QVR Pro Client.


Virtualizovaná prostředí

Virtualization Station a Container Station jsou kompletním řešením pro tvorbu virtualizovaných prostředí s cílem vylepšení obchodní IT infrastruktury, pracovních postupů a produktivity.

Rozšíření úložného prostoru

QNAP přináší hned několik způsobů, jak snadno rozšířit kapacitu NAS. Zde jsou:

Upgrade RAID kapacity

Během provozu lze vyměnit disky s nižší kapacitou za ty s vyšší.


VJBOD

VJBOD (Virtual JBOD) umožňuje rozšířit kapacitu úložiště s pomocí jiného nevyužitého NAS od společnosti QNAP. K TS-251B můžete připojit až 8 úložišť NAS od QNAP jako místní disky.


Připojení rozšiřujících jednotek

Po připojení hardwarové externí rozšiřovací RAID jednotky TR-004 se 4 sloty pro pevné disky můžete prostřednictvím Správce úložiště a snímků jednoduše zvětšit kapacitu úložiště NAS.

Specifikace

První úložiště NAS pro domácnosti a malé kanceláře s dvoujádrovým procesorem Intel se slotem PCIe pro rozšíření funkčnosti úložiště NAS

Dvoujádrový procesor Intel® Celeron® J3355 a hardwarové šifrování AES-NI
Model TS-251B, který je vybaven dvoujádrovým procesorem 14nm Intel® Celeron® J3355 2,0 GHz (až 2,5 GHz), pamětí 2 GB/4 GB DDR3L RAM (až 8 GB), jedním portem Gigabit LAN a podporou disků SATA 6 Gb/s, poskytuje spolehlivý výkon o rychlosti až 672 MB/s čtení/zápisu. Model TS-251B nabízí hardwarové akcelerované šifrování Intel® AES-NI pro plné svazky NAS i sdílené složky, zlepšuje výkon systému a zajišťuje zabezpečení citlivých dat uložených na TS-251B.

Rozšíření funkce NAS díky slotu PCIe
Díky rozšířovacímu slotu PCIe nabízí TS-251B flexibilitu rozšíření funkcí úložiště NAS a potenciálních oblastí použití. Instalací karty QNAP QM2 vytvoříte M.2 SSD cache/připojení 10GbE a spolu s úložištěm s automatickým vrstvením Qtier zvýšíte celkový výkon systému; použijte TS-251B jako bezdrátový přístupový bod instalací kompatibilní bezdrátové síťové karty (jako je QNAP QWA-AC2600) a vytvořte si bezdrátové prostředí pro streamování médií; nebo zrychlete připojení přes USB modelu TS-251B instalací karty USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s).

Překódování videí 4K v reálném čase
TS-251B je vybaven pokročilou grafikou Intel® HD Graphics, podporuje dvoukanálové hardwarové šifrování a překódování 4K H.264 v reálném čase a umožňuje převádět videa do univerzálních formátů souborů, které lze plynule přehrávat na nejrůznějších zařízeních*. Můžete sledovat vysoce kvalitní mediální soubory 4K@30FPS na HDTV pomocí výstupu HDMI nebo použít Plex® Media Server pro streamování mediálních souborů na mobilní zařízení a mediální streamovací zařízení (včetně DLNA®, Roku®, Apple TV®, Amazon Fire TV® a Chromecast™). Dálkový ovladač QNAP RM-IR004 (prodává se samostatně) lze nakonfigurovat pomocí tlačítka QButton a přizpůsobit akce jednotlivých tlačítek a zajistit pohodlnější ovládání úložiště NAS.

Vícebodové zálohování, přístup a synchronizace souborů
TS-251B centrálně ukládá data a soubory a podporuje protokoly SMB/CIFS, AFP a NFS pro sdílení souborů napříč zařízeními s Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®. Spolu s Qsync (nástrojem, který z úložiště NAS od společnosti QNAP vytvoří bezpečné, vysokokapacitní datové centrum pro synchronizaci souborů) bude jakýkoli soubor nahraný do TS-251B zpřístupněný všem propojeným zařízením, jako jsou počítače, notebooky nebo mobilní zařízení. Hybrid Backup Sync vám může pomoci snadno zálohovat nebo synchronizovat data TS-251B na jiné úložiště NAS od QNAP, vzdálené servery nebo cloudové úložiště pro jednoduché zotavení po havárii.

QVR Pro chrání vaše prostředí
Řešení dozoru QVR Pro od společnosti QNAP umožňuje vytvořit vyhrazený, nezávislý prostor úložiště pro kamerové data na TS-251B a využívat výhod škálovatelného úložiště. S aplikací QVR Pro je správa kamer, přiřazování prostoru úložiště, sledování živých záznamů kamer a přehrávání mnohem snadnější. S aplikací QUSBCam2 můžete také používat webové kamery USB jako síťové kamery a kdykoli vzdáleně monitorovat kanály dozoru s doprovodnou mobilní aplikací QVR Pro Client.

Vlastnosti:
• Port PCIe podporuje instalaci síťové karty 10GbE, QM2 karty M.2 SSD/10GbE s duálními porty, kartu USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) nebo bezdrátovou síťovou kartu.
• Přehrávání médií 4K a online překódování; sledování multimédií napříč zařízeními přes výstup HDMI nebo aplikace pro streamování.
• Snímky plně zaznamenávají stav a data systému. Pokud dojde k nezáměrnému odstranění nebo úpravám souborů, můžete rychle obnovit dříve zaznamenaná data.
• Hybrid Backup Sync propojuje úlohy zálohování a synchronizace do jediné aplikace a poskytuje celou řadu vrstev ochrany dat.
• Získejte vzdálený přístup k aplikacím a souborům na úložišti TS-251B prostřednictvím myQNAPcloud a provádějte snadnou správu a sdílení souborů.
• Podporuje kontejnerizované aplikace a hostování virtuálních počítačů s nejrůznějšími operačními systémy.

Technické specifikace:
• Procesor: Dvoujádrový procesor Intel® Celeron® J3355 2,0 GHz (až 2,5 GHz)
• Architektura: 64Bitová x86
• Grafika: Intel® HD Graphics 500
• Akcelerace šifrování: (AES-NI)
• Systémová paměť: 4 GB DDR3L (1 x 4 GB)
• Maximální paměť: 8 GB (2 x 4 GB)
• Paměťový slot: 2 x paměť SODIMM DDR3L až 1866, s podporou duálních kanálů
• Paměť Flash: 4 GB eMMC
• Pozice pro diskové jednotky: 2 x 3,5“ disk SATA 6 Gb/s
• Podpora akcelerace SSD cache Slot disku 3,5“: 1 až 2
• Port pro Gigabit Ethernet: 1 x RJ45
• Port USB: 2 x USB 3.0, 3 x USB 2.0
• USB One Touch Copy: Vpředu: USB 3.0 typ A
• Slot PCIe: 1 PCIe 2.0 x2 slot
• Výstup HDMI: 1 x HDMI v1.4b (rozlišení až 3840 x 2160 při frekvenci 30 Hz)
• Infračervený snímač: ano, s podporou dálkového ovladače QNAP RM-IR004 (lze volitelně zakoupit)
• Zvuk: 1 x reproduktor, 2 x vstup MIC, 1 x 3,5mm konektor Line Out
• Poznámka: Nelze používat reproduktory a zvukový výstupní konektor současně.
• LED kontrolky: Stav/napájení, LAN, USB, HDD 1 - 2
• Tlačítka: Napájení, reset, Kopírováním jedním dotykem USB
• Upozornění systému: Bzučák alarmu a hlasové příkazy
• Provedení: Stolní
• Rozměry (V x Š x H): 168 x 105 x 226 mm
• Čistá hmotnost: 1,53 kg
• Spotřeba energie (W): Pohotovostní režim disku: 8,08 W, V provozu: 15,25 W (s 2 x 1TB instalovanými pevnými disky)
• Úroveň zvuku: Akustický tlak (LpAm): 17,3 dB(A)
• Jednotka napájecího zdroje: Adaptér 65 W AC, 100-240 V
• Ventilátor: 1 x 7 cm
• Provozní teplota a relativní vlhkost 0-40 °C, 5–95 % RV nekondenzující, teplota vlhkého teploměru: 27 °C
• Ostatní rozhraní: Bezpečnostní slot Kensington

Kompatibilita disků
• 3,5“ disk SATA 6 Gb/s
• 2,5“ disk SATA 6 Gb/s
• 2,5“ disk SSD SATA 6 Gb/s

Doplňkové parametry

Kategorie: Úložiště, Úložiště 2 TB
Záruka: 2 roky
3-Kapacita: 2000 GB
Nezařazeno nadpis:
Pozice pro disky: 2 ks
Včetně HDD: ne
Osazený disky: bez disků
Formát disků: 2,5" i 3,5"
Frekvence procesoru: 2 GHz
Velikost paměti RAM: 2GB
Režim RAID: RAID 0
Počet LAN portů: 1
Počet USB 2.0: 3
Počet USB 3.0: 2
DLNA: ano
iTunes: ano
Wake on LAN: ne
Podpora IP kamer: ano
České menu: ne
Rozměry balíku nadpis:
Šířka: 20 cm
Výška: 30 cm
Hloubka: 20 cm
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: